| Manufacturer Part Number: | ERA-8ARB7681V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 7.68K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8ARB7681V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8ARB7681V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 7.68k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8ARB7681V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8ARB7681V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8ARB7681V is new and unused, you can buy ERA-8ARB7681V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8ARB7681V.
| SEK221M100ST | 220µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 600 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | SEK221M100ST.pdf | |
| 860160272002 | 27µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | 860160272002.pdf | |
| UPW2G100MHD | 10µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | UPW2G100MHD.pdf | |
| UPW0J562MHD6TN | 5600µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | UPW0J562MHD6TN.pdf | |
| 860040275010 | 1200µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 860040275010.pdf | |
| 25ZLH2200MEFCG412.5X30 | 2200µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 25ZLH2200MEFCG412.5X30.pdf | |
| MAL213237101E3 | 100µF 40V Aluminum Capacitors Axial, Can 1.4 Ohm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | MAL213237101E3.pdf | |
| EGPD500ELL362MM40H | 3600µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 23 mOhm 3000 Hrs @ 135°C | EGPD500ELL362MM40H.pdf | |
| E36D551HLS222MED0M | 2200µF 550V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 121 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | E36D551HLS222MED0M.pdf | |
| MAL250056472E3 | 4700µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 30 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | MAL250056472E3.pdf | |
| UHA1H3R3MHD | 3.3µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UHA1H3R3MHD.pdf | |
| EMK107ABJ475KA-T | 4.7µF 16V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | EMK107ABJ475KA-T.pdf | |
| LMK316F106ZF-T | 10µF 10V Ceramic Capacitor Y5V (F) 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | LMK316F106ZF-T.pdf | |
| DEA1X3F330JC3B | 33pF 3150V (3.15kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc 0.236" Dia (6.00mm) | DEA1X3F330JC3B.pdf | |
| C1005JB1E684M050BC | 0.68µF 25V Ceramic Capacitor JB 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | C1005JB1E684M050BC.pdf |