| Manufacturer Part Number: | ERA-8ARB823V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 82K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8ARB823V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8ARB823V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 82k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8ARB823V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8ARB823V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8ARB823V is new and unused, you can buy ERA-8ARB823V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8ARB823V.
| USP1HR47MDD | 0.47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | USP1HR47MDD.pdf | |
| URZ2AR33MDD1TA | 0.33µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | URZ2AR33MDD1TA.pdf | |
| SK3R3M160ST | 3.3µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 60.32 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | SK3R3M160ST.pdf | |
| MALREKB00PB133OL0K | 3.3µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 80.38 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | MALREKB00PB133OL0K.pdf | |
| EGPA500ETS102MM20S | 1000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 39 mOhm 3000 Hrs @ 125°C | EGPA500ETS102MM20S.pdf | |
| UBX2V4R7MPL | 4.7µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 150°C | UBX2V4R7MPL.pdf | |
| LAK2D271MELC20 | 270µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LAK2D271MELC20.pdf | |
| 381LX122M160K042 | 1200µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 166 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | 381LX122M160K042.pdf | |
| B43525B0397M | 390µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 390 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43525B0397M.pdf | |
| B43508A9827M60 | 820µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 150 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508A9827M60.pdf | |
| B43520A9158M | 1500µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - 5 Lead 50 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | B43520A9158M.pdf | |
| UPW1H122MHH | 1200µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | UPW1H122MHH.pdf | |
| UPW1V820MEH | 82µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPW1V820MEH.pdf | |
| CL31B222KBCNNNC | 2200pF 50V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | CL31B222KBCNNNC.pdf | |
| 502R29N180JV3E-****-SC | 18pF 250VAC Ceramic Capacitor C0G, NP0 1808 (4520 Metric) 0.189" L x 0.080" W (4.80mm x 2.03mm) | 502R29N180JV3E-****-SC.pdf |