| Manufacturer Part Number: | ERA-8ARB8252V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 82.5K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8ARB8252V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8ARB8252V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 82.5k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8ARB8252V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8ARB8252V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8ARB8252V is new and unused, you can buy ERA-8ARB8252V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8ARB8252V.
| UHE1A681MPD | 680µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | UHE1A681MPD.pdf | |
| EKXG201ELL151ML25S | 150µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKXG201ELL151ML25S.pdf | |
| EEE-HB1C471AP | 470µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EEE-HB1C471AP.pdf | |
| LNT2V682MSEH | 6800µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 105°C | LNT2V682MSEH.pdf | |
| EEE-FC1A471P | 470µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | EEE-FC1A471P.pdf | |
| URS2G680MRD | 68µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | URS2G680MRD.pdf | |
| MAL214230101E3 | 100µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2500 Hrs @ 105°C | MAL214230101E3.pdf | |
| UMW1HR33MDD | 0.33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UMW1HR33MDD.pdf | |
| B43252A9826M | 82µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | B43252A9826M.pdf | |
| ELXG101VSN152MA30S | 1500µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | ELXG101VSN152MA30S.pdf | |
| LGY2E681MELB | 680µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C | LGY2E681MELB.pdf | |
| B43505C5107M60 | 100µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.36 Ohm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | B43505C5107M60.pdf | |
| C1210C104KCRACTU | 0.10µF 500V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | C1210C104KCRACTU.pdf | |
| FK26X7R2A684K | 0.68µF 100V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.217" L x 0.138" W (5.50mm x 3.50mm) | FK26X7R2A684K.pdf | |
| C1825C154KBRAC7800 | 0.15µF 630V Ceramic Capacitor X7R 1825 (4564 Metric) 0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm) | C1825C154KBRAC7800.pdf |