| Manufacturer Part Number: | ERA-8ARB8452V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 84.5K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8ARB8452V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8ARB8452V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 84.5k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8ARB8452V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8ARB8452V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8ARB8452V is new and unused, you can buy ERA-8ARB8452V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8ARB8452V.
| ECA-1AHG472 | 4700µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | ECA-1AHG472.pdf | |
| LGL2G821MELC40 | 820µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LGL2G821MELC40.pdf | |
| LGX2G471MELB45 | 470µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | LGX2G471MELB45.pdf | |
| 25ZLG220MEFCT78X11.5 | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | 25ZLG220MEFCT78X11.5.pdf | |
| B43851A2106M | 10µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | B43851A2106M.pdf | |
| ESMH401VSN221MA25S | 220µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.13 Ohm 2000 Hrs @ 85°C | ESMH401VSN221MA25S.pdf | |
| ESMM501VND391MA50T | 390µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 3000 Hrs @ 85°C | ESMM501VND391MA50T.pdf | |
| MAL215848682E3 | 6800µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 51 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL215848682E3.pdf | |
| E74D201LPN132UA79M | CAP ALUM 1300UF 200V SCREW | E74D201LPN132UA79M.pdf | |
| 604D512F010JL7 | 5100µF 10V Aluminum Capacitors Axial, Can - 4 Leads | 604D512F010JL7.pdf | |
| B43564A2279M3 | 27000µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 6 mOhm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | B43564A2279M3.pdf | |
| UPB1H330MED1TD | 33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPB1H330MED1TD.pdf | |
| GRM1885C1H821GA01J | 820pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | GRM1885C1H821GA01J.pdf | |
| CKG32KX7R2E104K335AJ | 0.10µF 250V Ceramic Capacitor X7R Nonstandard SMD 0.142" L x 0.102" W (3.60mm x 2.60mm) | CKG32KX7R2E104K335AJ.pdf | |
| C320C331J2G5TA | 330pF 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm) | C320C331J2G5TA.pdf |