| Manufacturer Part Number: | ERA-8ARB9761V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 9.76K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8ARB9761V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8ARB9761V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 9.76k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8ARB9761V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8ARB9761V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8ARB9761V is new and unused, you can buy ERA-8ARB9761V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8ARB9761V.
| ECA-1EM221 | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ECA-1EM221.pdf | |
| LGX2E681MELZ50 | 680µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | LGX2E681MELZ50.pdf | |
| EEA-FC1V6R8H | 6.8µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EEA-FC1V6R8H.pdf | |
| MALREKA05BA268H00K | 68µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2.34 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALREKA05BA268H00K.pdf | |
| MALREKE05DD322H00K | 220µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 603 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | MALREKE05DD322H00K.pdf | |
| MALREKB00KL510DG0K | 10000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 50 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKB00KL510DG0K.pdf | |
| B41821A8228M | 2200µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | B41821A8228M.pdf | |
| 381LX151M350H042 | 150µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.326 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | 381LX151M350H042.pdf | |
| ELXS201VSN102MP50S | 1000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | ELXS201VSN102MP50S.pdf | |
| B43508B2158M2 | 1500µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 75 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508B2158M2.pdf | |
| MAL210116473E3 | 47000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 15 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | MAL210116473E3.pdf | |
| SMH10VN563M30X45T2 | 56000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 15 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | SMH10VN563M30X45T2.pdf | |
| GCM155R71C683KA55D | 0.068µF 16V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | GCM155R71C683KA55D.pdf | |
| CBR02C808B8GAC | 0.80pF 10V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | CBR02C808B8GAC.pdf | |
| A151K15X7RK5UAA | 150pF 200V Ceramic Capacitor X7R Axial 0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm) | A151K15X7RK5UAA.pdf |