| Manufacturer Part Number: | ERA-8ARW1052V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 10.5KOHM 0.05% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8ARW1052V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8ARW1052V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 10.5k | |
| Tolerance | ±0.05% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8ARW1052V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8ARW1052V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8ARW1052V is new and unused, you can buy ERA-8ARW1052V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8ARW1052V.
| UPW1E471MPD | 470µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPW1E471MPD.pdf | |
| EDK107M035A9HAA | 100µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | EDK107M035A9HAA.pdf | |
| MAL212017681E3 | 680µF 40V Aluminum Capacitors Axial, Can 75 mOhm 8000 Hrs @ 125°C | MAL212017681E3.pdf | |
| 861221483001 | 68µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | 861221483001.pdf | |
| 865060343004 | 47µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | 865060343004.pdf | |
| EEE-TKE681UAQ | 680µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 120 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 125°C | EEE-TKE681UAQ.pdf | |
| UPM1H820MPD1TA | 82µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPM1H820MPD1TA.pdf | |
| MAL203833332E3 | 3300µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 85°C | MAL203833332E3.pdf | |
| UCA2G470MHD6 | 47µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCA2G470MHD6.pdf | |
| MAL214858152E3 | 1500µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | MAL214858152E3.pdf | |
| B43305F2337M82 | 330µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 380 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305F2337M82.pdf | |
| B43231D227M | 220µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | B43231D227M.pdf | |
| B41505A3339M | 33000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 19 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | B41505A3339M.pdf | |
| EKMM251VSN821MQ60S | 820µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EKMM251VSN821MQ60S.pdf | |
| B41607A5368M2 | 3600µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 80 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 125°C | B41607A5368M2.pdf |