| Manufacturer Part Number: | ERA-8ARW1132V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 11.3KOHM 0.05% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8ARW1132V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8ARW1132V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 11.3k | |
| Tolerance | ±0.05% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8ARW1132V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8ARW1132V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8ARW1132V is new and unused, you can buy ERA-8ARW1132V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8ARW1132V.
| EEV-FK2A101M | 100µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | EEV-FK2A101M.pdf | |
| MAL215099301E3 | 1000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2500 Hrs @ 105°C | MAL215099301E3.pdf | |
| UUB2E4R7MNL1GS | 4.7µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 125°C | UUB2E4R7MNL1GS.pdf | |
| UPS2V3R3MPD1TD | 3.3µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPS2V3R3MPD1TD.pdf | |
| 860160275033 | 1200µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 860160275033.pdf | |
| UUP1HR47MCL1GS | 0.47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | UUP1HR47MCL1GS.pdf | |
| UKL1A680KEDANATA | 68µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL1A680KEDANATA.pdf | |
| 516D105M100JL7BE3 | 1µF 100V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 516D105M100JL7BE3.pdf | |
| EMLA6R3ADA471MHA0G | 470µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 3000 Hrs @ 105°C | EMLA6R3ADA471MHA0G.pdf | |
| B43254B2337M | 330µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | B43254B2337M.pdf | |
| B43252B5107M | 100µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | B43252B5107M.pdf | |
| SLPX471M385E9P3 | 470µF 385V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 423 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | SLPX471M385E9P3.pdf | |
| MAL215742681E3 | 680µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 350 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | MAL215742681E3.pdf | |
| B43305F2108M62 | 1000µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 130 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305F2108M62.pdf | |
| B43504A5397M7 | 390µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 350 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504A5397M7.pdf |