| Manufacturer Part Number: | ERA-8ARW123V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 12K OHM 0.05% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8ARW123V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8ARW123V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 12k | |
| Tolerance | ±0.05% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8ARW123V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8ARW123V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8ARW123V is new and unused, you can buy ERA-8ARW123V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8ARW123V.
| UBT1E331MPD1TD | 330µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 125°C | UBT1E331MPD1TD.pdf | |
| 380LX470M500H012 | 47µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3.5 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 380LX470M500H012.pdf | |
| UPW1C332MHD6 | 3300µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | UPW1C332MHD6.pdf | |
| LNT1V334MSE | 330000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 105°C | LNT1V334MSE.pdf | |
| UHV1V680MED1TA | 68µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | UHV1V680MED1TA.pdf | |
| UKT1V220MDD | 22µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UKT1V220MDD.pdf | |
| UEP1A220MDD1TD | 22µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UEP1A220MDD1TD.pdf | |
| EKY-101ELL101MK16S | 100µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKY-101ELL101MK16S.pdf | |
| 50WXA470MEFCG412.5X16 | 470µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 50WXA470MEFCG412.5X16.pdf | |
| MAL216055221E3 | 220µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 150°C | MAL216055221E3.pdf | |
| LLS2Z331MELZ | 330µF 180V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | LLS2Z331MELZ.pdf | |
| B43305B9397M67 | 390µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 350 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305B9397M67.pdf | |
| B43455A5227M | 220µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 10000 Hrs @ 85°C | B43455A5227M.pdf | |
| M39018/04-0033 | ALUM-SCREW TERMINAL | M39018/04-0033.pdf | |
| UUD1H151MNR1GS | 150µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | UUD1H151MNR1GS.pdf |