| Manufacturer Part Number: | ERA-8ARW1271V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 1.27KOHM 0.05% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8ARW1271V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8ARW1271V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 1.27k | |
| Tolerance | ±0.05% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8ARW1271V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8ARW1271V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8ARW1271V is new and unused, you can buy ERA-8ARW1271V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8ARW1271V.
| UES1H220MPM1TD | 22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UES1H220MPM1TD.pdf | |
| UPW1J221MPD1TD | 220µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPW1J221MPD1TD.pdf | |
| UCX1H391MNS1ZD | 390µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 90 mOhm 2000 Hrs @ 135°C | UCX1H391MNS1ZD.pdf | |
| B41821A2228M | 2200µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 230 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | B41821A2228M.pdf | |
| MAL203658688E3 | 6.8µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 85°C | MAL203658688E3.pdf | |
| 100YXF100MEFCG412.5X20 | 100µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 100YXF100MEFCG412.5X20.pdf | |
| AEB335M2WK32B-F | 3.3µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 4000 Hrs @ 105°C | AEB335M2WK32B-F.pdf | |
| ESMH800VNN103MA50T | 10000µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 25 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | ESMH800VNN103MA50T.pdf | |
| B43504A337M60 | 330µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 410 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504A337M60.pdf | |
| B43504E397M2 | 390µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 350 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504E397M2.pdf | |
| AHD475M25B12B | 4.7µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 56.4 Ohm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | AHD475M25B12B.pdf | |
| AVRF476M35F24T-F | 47µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 160 mohm @ 100kHz 5000 Hrs @ 105°C | AVRF476M35F24T-F.pdf | |
| 25ZLH150M6.3X11 | 150µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 25ZLH150M6.3X11.pdf | |
| C0402C470K5GACTU | 47pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | C0402C470K5GACTU.pdf | |
| CL10B221KB8NNNC | 220pF 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CL10B221KB8NNNC.pdf |