| Manufacturer Part Number: | ERA-8ARW1332V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 13.3KOHM 0.05% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8ARW1332V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8ARW1332V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 13.3k | |
| Tolerance | ±0.05% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8ARW1332V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8ARW1332V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8ARW1332V is new and unused, you can buy ERA-8ARW1332V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8ARW1332V.
| UCY2D220MPD1TD | 22µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCY2D220MPD1TD.pdf | |
| 450VXH330MEFCSN30X40 | 330µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | 450VXH330MEFCSN30X40.pdf | |
| UFW2A2R2MDD1TD | 2.2µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UFW2A2R2MDD1TD.pdf | |
| LGNW6271MELB30 | 270µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGNW6271MELB30.pdf | |
| USF1C101MDD | 100µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | USF1C101MDD.pdf | |
| TE1400 | 1µF 100V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | TE1400.pdf | |
| B43305A9826M67 | 82µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.65 Ohm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305A9826M67.pdf | |
| ETXH401VSN221MR35S | 220µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 10000 Hrs @ 105°C | ETXH401VSN221MR35S.pdf | |
| MAL219827121E3 | 120µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 796 mOhm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | MAL219827121E3.pdf | |
| 510DX338M010ER5O | 3300µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 125°C | 510DX338M010ER5O.pdf | |
| 36DX742F200DF2B | 7400µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 1000 Hrs @ 85°C | 36DX742F200DF2B.pdf | |
| UVR2AR22MDA | 0.22µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR2AR22MDA.pdf | |
| SMH50VN103M35X35T2 | 10000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 33 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | SMH50VN103M35X35T2.pdf | |
| CL31C471JCCNNNC | 470pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | CL31C471JCCNNNC.pdf | |
| GA352QR7GF471KW01L | 470pF 250VAC Ceramic Capacitor X7R 2211 (5728 Metric) 0.224" L x 0.110" W (5.70mm x 2.80mm) | GA352QR7GF471KW01L.pdf |