| Manufacturer Part Number: | ERA-8ARW1782V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 17.8KOHM 0.05% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8ARW1782V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8ARW1782V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 17.8k | |
| Tolerance | ±0.05% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8ARW1782V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8ARW1782V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8ARW1782V is new and unused, you can buy ERA-8ARW1782V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8ARW1782V.
| EEE-FK1H4R7R | 4.7µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EEE-FK1H4R7R.pdf | |
| SLP182M160E9P3 | 1800µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 111 mOhm 3000 Hrs @ 105°C | SLP182M160E9P3.pdf | |
| EKYB250ELL152MJ30S | 1500µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKYB250ELL152MJ30S.pdf | |
| 860160578032 | 1000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | 860160578032.pdf | |
| UCY2G150MPD | 15µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCY2G150MPD.pdf | |
| URS2A470MPD | 47µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | URS2A470MPD.pdf | |
| UKL1H680MPDANATD | 68µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL1H680MPDANATD.pdf | |
| 10ZL3300MEFCG412.5X25 | 3300µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 10ZL3300MEFCG412.5X25.pdf | |
| SLP681M180C5P3 | 680µF 180V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 293 mOhm 3000 Hrs @ 105°C | SLP681M180C5P3.pdf | |
| UUN1V331MNQ1MS | 330µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UUN1V331MNQ1MS.pdf | |
| EKMH451VNN151MQ40S | 150µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.658 Ohm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH451VNN151MQ40S.pdf | |
| 180USC1000MEFCSN30X30 | 1000µF 180V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | 180USC1000MEFCSN30X30.pdf | |
| B43505A9107M80 | 100µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 880 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | B43505A9107M80.pdf | |
| C1206C685K4RACTU | 6.8µF 16V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | C1206C685K4RACTU.pdf | |
| 250R14W104KV4T | 0.10µF 25V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm) | 250R14W104KV4T.pdf |