| Manufacturer Part Number: | ERA-8ARW2152V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 10010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 21.5KOHM 0.05% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8ARW2152V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8ARW2152V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Cut Tape (CT) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 21.5k | |
| Tolerance | ±0.05% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8ARW2152V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8ARW2152V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8ARW2152V is new and unused, you can buy ERA-8ARW2152V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8ARW2152V.
| EEE-1AA101WR | 100µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | EEE-1AA101WR.pdf | |
| UMV1C330MFD1TP | 33µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UMV1C330MFD1TP.pdf | |
| ECE-A1HN331U | 330µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ECE-A1HN331U.pdf | |
| SS4R7M063ST | 4.7µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 22.59 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 85°C | SS4R7M063ST.pdf | |
| UKL1V680MPDANA | 68µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UKL1V680MPDANA.pdf | |
| UAQ2D151MRD3 | 150µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UAQ2D151MRD3.pdf | |
| 381LQ681M250J452 | 680µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 244 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 381LQ681M250J452.pdf | |
| B43252D1687M | 680µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | B43252D1687M.pdf | |
| MALIEYN07AB539B02K | 39000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 22 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALIEYN07AB539B02K.pdf | |
| UVR2A010MDA | 1µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR2A010MDA.pdf | |
| FG18X5R1E225KRT06 | 2.2µF 25V Ceramic Capacitor X5R Radial 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm) | FG18X5R1E225KRT06.pdf | |
| C1210C225K1RACAUTO | 2.2µF 100V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | C1210C225K1RACAUTO.pdf | |
| CL10C150JB8NFNC | 15pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CL10C150JB8NFNC.pdf | |
| 885012109014 | 22µF 25V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | 885012109014.pdf | |
| C1825C511JZGACTU | 510pF 2500V (2.5kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1825 (4564 Metric) 0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm) | C1825C511JZGACTU.pdf |