| Manufacturer Part Number: | ERA-8ARW2322V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 23.2KOHM 0.05% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8ARW2322V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8ARW2322V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 23.2k | |
| Tolerance | ±0.05% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8ARW2322V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8ARW2322V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8ARW2322V is new and unused, you can buy ERA-8ARW2322V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8ARW2322V.
| 16SJV47M6.3X6.1 | 47µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 3000 Hrs @ 105°C | 16SJV47M6.3X6.1.pdf | |
| UUP1HR33MCL1GS | 0.33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | UUP1HR33MCL1GS.pdf | |
| 224SML050MD4 | 0.22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 904.29 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 224SML050MD4.pdf | |
| UKL1H220KEDANATA | 22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL1H220KEDANATA.pdf | |
| ULT2D120MNL1GS | 12µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 125°C | ULT2D120MNL1GS.pdf | |
| 50USC6800MEFCSN30X30 | 6800µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | 50USC6800MEFCSN30X30.pdf | |
| 200MXY680MEFC20X60 | 680µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | 200MXY680MEFC20X60.pdf | |
| 380LX471M350A042 | 470µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 423 mOhm 3000 Hrs @ 85°C | 380LX471M350A042.pdf | |
| 36DX113G050AF2A | 11000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 1000 Hrs @ 85°C | 36DX113G050AF2A.pdf | |
| C1608X7R1H224K080AB | 0.22µF 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C1608X7R1H224K080AB.pdf | |
| C1206X106K4RACAUTO | 10µF 16V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | C1206X106K4RACAUTO.pdf | |
| C3216X7R2E104M160AE | 0.10µF 250V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | C3216X7R2E104M160AE.pdf | |
| CC0805KKX7R0BB473 | 0.047µF 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | CC0805KKX7R0BB473.pdf | |
| C0805C182JAGACAUTO | 1800pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C0805C182JAGACAUTO.pdf | |
| 251R14S110JV4T | 11pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.062" L x 0.032" W (1.57mm x 0.81mm) | 251R14S110JV4T.pdf |