| Manufacturer Part Number: | ERA-8ARW2432V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 24.3KOHM 0.05% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8ARW2432V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8ARW2432V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 24.3k | |
| Tolerance | ±0.05% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8ARW2432V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8ARW2432V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8ARW2432V is new and unused, you can buy ERA-8ARW2432V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8ARW2432V.
| UPS1H470MED1TD | 47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPS1H470MED1TD.pdf | |
| MAL202114332E3 | 3300µF 10V Aluminum Capacitors Axial, Can 128 mOhm 8000 Hrs @ 85°C | MAL202114332E3.pdf | |
| LLS2G561MELB | 560µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | LLS2G561MELB.pdf | |
| 100SGV10M8X10.5 | 10µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | 100SGV10M8X10.5.pdf | |
| 10PK10000MEFC16X25 | 10000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 10PK10000MEFC16X25.pdf | |
| LNR1E224MSE | 220000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 85°C | LNR1E224MSE.pdf | |
| UVZ1A330MDD1TA | 33µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ1A330MDD1TA.pdf | |
| AVEZ475M25B12T-F | 4.7µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | AVEZ475M25B12T-F.pdf | |
| EEA-FC0J121 | 120µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EEA-FC0J121.pdf | |
| USV1A220MFD | 22µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | USV1A220MFD.pdf | |
| USV1V330MFD | 33µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | USV1V330MFD.pdf | |
| MAL211671158E3 | 1.5µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | MAL211671158E3.pdf | |
| UEP1V330MPD1TA | 33µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UEP1V330MPD1TA.pdf | |
| AFC477M16G24T-F | 470µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 600 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | AFC477M16G24T-F.pdf | |
| 109CKS016M | 10000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 56 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 109CKS016M.pdf |