| Manufacturer Part Number: | ERA-8ARW3012V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 30.1KOHM 0.05% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8ARW3012V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8ARW3012V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 30.1k | |
| Tolerance | ±0.05% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8ARW3012V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8ARW3012V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8ARW3012V is new and unused, you can buy ERA-8ARW3012V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8ARW3012V.
| LGY1K272MELB30 | 2700µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | LGY1K272MELB30.pdf | |
| EKYB350ELL272ML25S | 2700µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKYB350ELL272ML25S.pdf | |
| UCX1H681MNS1ZD | 680µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 70 mOhm 2000 Hrs @ 135°C | UCX1H681MNS1ZD.pdf | |
| UPM0J332MHD6TN | 3300µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM0J332MHD6TN.pdf | |
| UKL2AR15MDD1TA | 0.15µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL2AR15MDD1TA.pdf | |
| EKXJ351ELL680MK35S | 68µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | EKXJ351ELL680MK35S.pdf | |
| MAL211915331E3 | 330µF 16V Aluminum Capacitors Axial, Can 630 mOhm @ 100Hz 8000 Hrs @ 125°C | MAL211915331E3.pdf | |
| EKMH201VNN221MQ20T | 220µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.13 Ohm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH201VNN221MQ20T.pdf | |
| LAK2D561MELZ45 | 560µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LAK2D561MELZ45.pdf | |
| ELXG100VNN473MR50W | 47000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | ELXG100VNN473MR50W.pdf | |
| LLG2Z102MELB25 | 1000µF 180V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | LLG2Z102MELB25.pdf | |
| E36D451LPN821TC92N | 820µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D451LPN821TC92N.pdf | |
| GRM1555C1H330FA01D | 33pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | GRM1555C1H330FA01D.pdf | |
| C0402C102J5GACAUTO | 1000pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | C0402C102J5GACAUTO.pdf | |
| FG26C0G2J681JNT06 | 680pF 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.217" L x 0.138" W (5.50mm x 3.50mm) | FG26C0G2J681JNT06.pdf |