| Manufacturer Part Number: | ERA-8ARW3242V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 32.4KOHM 0.05% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8ARW3242V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8ARW3242V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 32.4k | |
| Tolerance | ±0.05% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8ARW3242V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8ARW3242V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8ARW3242V is new and unused, you can buy ERA-8ARW3242V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8ARW3242V.
| UMV0J330MFD1TP | 33µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UMV0J330MFD1TP.pdf | |
| EEA-GA1HR33B | 0.33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EEA-GA1HR33B.pdf | |
| UKW1H472MRD | 4700µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKW1H472MRD.pdf | |
| USP1HR33MDD1TP | 0.33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | USP1HR33MDD1TP.pdf | |
| E81D100VNN153MQ25T | CAP ALUM 15000UF 10V RADIAL | E81D100VNN153MQ25T.pdf | |
| B43504A2687M | 680µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 190 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504A2687M.pdf | |
| B43508E2827M2 | 820µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 140 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508E2827M2.pdf | |
| 35USC15000MEFCSN35X30 | 15000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | 35USC15000MEFCSN35X30.pdf | |
| B43504C5157M82 | 150µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 900 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504C5157M82.pdf | |
| UTM1A220MED | 22µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UTM1A220MED.pdf | |
| B41042A2567M | 560µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | B41042A2567M.pdf | |
| FK28C0G1H270J | 27pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm) | FK28C0G1H270J.pdf | |
| FK26X7S2A225K | 2.2µF 100V Ceramic Capacitor X7S Radial 0.217" L x 0.138" W (5.50mm x 3.50mm) | FK26X7S2A225K.pdf | |
| FG28C0G1H680JNT06 | 68pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm) | FG28C0G1H680JNT06.pdf | |
| C340C155K5R5TA | 1.5µF 50V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.400" L x 0.150" W (10.16mm x 3.81mm) | C340C155K5R5TA.pdf |