| Manufacturer Part Number: | ERA-8ARW3321V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 3.32KOHM 0.05% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8ARW3321V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8ARW3321V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 3.32k | |
| Tolerance | ±0.05% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8ARW3321V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8ARW3321V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8ARW3321V is new and unused, you can buy ERA-8ARW3321V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8ARW3321V.
| EMVE630ADA4R7MF55G | 4.7µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | EMVE630ADA4R7MF55G.pdf | |
| UCD2A470MNQ1MS | 47µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | UCD2A470MNQ1MS.pdf | |
| LGU2C152MELB | 1500µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGU2C152MELB.pdf | |
| SLP471M450H9P3 | 470µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 706 mOhm 3000 Hrs @ 105°C | SLP471M450H9P3.pdf | |
| 860080672001 | 22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 860080672001.pdf | |
| EEU-FR0J122B | 1200µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | EEU-FR0J122B.pdf | |
| 35ZLS1000MEFC12.5X20 | 1000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 35ZLS1000MEFC12.5X20.pdf | |
| EKZN250ELL332ML25S | 3300µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKZN250ELL332ML25S.pdf | |
| UVK0J473MRD | 47000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVK0J473MRD.pdf | |
| UKW1E472MHD | 4700µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKW1E472MHD.pdf | |
| 450MXK390MEFCSN35X30 | 390µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 450MXK390MEFCSN35X30.pdf | |
| UPW2F010MPD1TA | 1µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPW2F010MPD1TA.pdf | |
| ELXG800VSN222MR35S | 2200µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | ELXG800VSN222MR35S.pdf | |
| B43508C9227M87 | 220µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 560 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508C9227M87.pdf | |
| LXZ25VB392M16X35LL | 3900µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | LXZ25VB392M16X35LL.pdf |