| Manufacturer Part Number: | ERA-8ARW332V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 3.3K OHM 0.05% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8ARW332V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8ARW332V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 3.3k | |
| Tolerance | ±0.05% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8ARW332V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8ARW332V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8ARW332V is new and unused, you can buy ERA-8ARW332V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8ARW332V.
| 860020372002 | 22µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 860020372002.pdf | |
| 10YXG1000MEFCT78X20 | 1000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | 10YXG1000MEFCT78X20.pdf | |
| ECA-2VHG4R7 | 4.7µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | ECA-2VHG4R7.pdf | |
| 516D107M016LM6AE3 | 100µF 16V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 516D107M016LM6AE3.pdf | |
| MAL213658479E3 | 47µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | MAL213658479E3.pdf | |
| B43858C4686M9 | 68µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | B43858C4686M9.pdf | |
| MAL214850472E3 | 4700µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | MAL214850472E3.pdf | |
| 187LBB400M2DC | 180µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.38155 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 187LBB400M2DC.pdf | |
| LGY2E471MELC | 470µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C | LGY2E471MELC.pdf | |
| ESMH451VNN561MA63T | 560µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 444 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | ESMH451VNN561MA63T.pdf | |
| MAL205156223E3 | 22000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - 4 Lead 24 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | MAL205156223E3.pdf | |
| TVA1716 | 80µF 450V Aluminum Capacitors Axial, Can | TVA1716.pdf | |
| MAL210158333E3 | 33000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 14 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | MAL210158333E3.pdf | |
| B43564E2279M7 | 27000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 6 mOhm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | B43564E2279M7.pdf | |
| MVA50VC101MH10TP | 100µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1.989 Ohm 2000 Hrs @ 85°C | MVA50VC101MH10TP.pdf |