| Manufacturer Part Number: | ERA-8ARW3401V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 3.4K OHM 0.05% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8ARW3401V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8ARW3401V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 3.4k | |
| Tolerance | ±0.05% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8ARW3401V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8ARW3401V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8ARW3401V is new and unused, you can buy ERA-8ARW3401V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8ARW3401V.
| EEU-FM1H471 | 470µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EEU-FM1H471.pdf | |
| SLP471M200C3P3 | 470µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 423 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | SLP471M200C3P3.pdf | |
| BMVK100ADA330MF60G | 33µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | BMVK100ADA330MF60G.pdf | |
| UBT1H331MHD | 330µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 125°C | UBT1H331MHD.pdf | |
| ULD2C150MPD1TD | 15µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 15000 Hrs @ 105°C | ULD2C150MPD1TD.pdf | |
| 865080557015 | 330µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | 865080557015.pdf | |
| UPM1E102MHD1TO | 1000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM1E102MHD1TO.pdf | |
| 474SMH050M | 0.47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 423.28 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | 474SMH050M.pdf | |
| UPM1C101MED1TA | 100µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPM1C101MED1TA.pdf | |
| UHE1E182MHD6TN | 1800µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UHE1E182MHD6TN.pdf | |
| LKS1E472MESY | 4700µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1000 Hrs @ 85°C | LKS1E472MESY.pdf | |
| MAL215946151E3 | 150µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.4 Ohm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL215946151E3.pdf | |
| MAL215822182E3 | 1800µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 201 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL215822182E3.pdf | |
| E36D250LPN174TCB7M | 170000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D250LPN174TCB7M.pdf | |
| LXY63VB471M12X35LL | 470µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | LXY63VB471M12X35LL.pdf |