| Manufacturer Part Number: | ERA-8ARW3402V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 34K OHM 0.05% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8ARW3402V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8ARW3402V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 34k | |
| Tolerance | ±0.05% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8ARW3402V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8ARW3402V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8ARW3402V is new and unused, you can buy ERA-8ARW3402V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8ARW3402V.
| EEE-FK0J471AP | 470µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EEE-FK0J471AP.pdf | |
| AVS475M25B12T-F | 4.7µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 49.4 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | AVS475M25B12T-F.pdf | |
| UVP2AR47MDD | 0.47µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVP2AR47MDD.pdf | |
| 100RX304.7MT78X11.5 | 4.7µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 130°C | 100RX304.7MT78X11.5.pdf | |
| USV1E220MFD1TP | 22µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | USV1E220MFD1TP.pdf | |
| MALREKE00PB222LL0K | 22µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 4.823 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | MALREKE00PB222LL0K.pdf | |
| MAL215066681E3 | 680µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | MAL215066681E3.pdf | |
| B43821F4476M | 47µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 4 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | B43821F4476M.pdf | |
| 25YXG2200MCC18X20 | 2200µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 25YXG2200MCC18X20.pdf | |
| TE1501E | 2µF 150V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | TE1501E.pdf | |
| 187LMX400M2EC | ELECTROLYTIC | 187LMX400M2EC.pdf | |
| 381LX102M160J452 | 1000µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 199 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | 381LX102M160J452.pdf | |
| MAL215783681E3 | 680µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 350 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | MAL215783681E3.pdf | |
| B43305C9397M67 | 390µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 350 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305C9397M67.pdf | |
| MAL216254154E3 | 150000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 5 Lead 13 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL216254154E3.pdf |