| Manufacturer Part Number: | ERA-8ARW3481V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 3.48KOHM 0.05% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8ARW3481V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8ARW3481V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 3.48k | |
| Tolerance | ±0.05% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8ARW3481V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8ARW3481V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8ARW3481V is new and unused, you can buy ERA-8ARW3481V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8ARW3481V.
| UVR2D3R3MED | 3.3µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR2D3R3MED.pdf | |
| 6.3SLV100M6.3X6.1 | 100µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | 6.3SLV100M6.3X6.1.pdf | |
| UPS1H331MPD1TD | 330µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPS1H331MPD1TD.pdf | |
| ECE-P2GA821HA | 820µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 5 Lead 202 mOhm 3000 Hrs @ 105°C | ECE-P2GA821HA.pdf | |
| UPM2D4R7MPD | 4.7µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM2D4R7MPD.pdf | |
| MAL213826221E3 | 220µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can 940 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C | MAL213826221E3.pdf | |
| B43501A1227M7 | 220µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 530 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501A1227M7.pdf | |
| B43601B2477M82 | 470µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 200 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601B2477M82.pdf | |
| SLP271M420E7P3 | 270µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.229 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | SLP271M420E7P3.pdf | |
| B43540B9337M | 330µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 190 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540B9337M.pdf | |
| B43510A6827M87 | 820µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 140 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | B43510A6827M87.pdf | |
| 604D131F060GJ7 | 130µF 60V Aluminum Capacitors Axial, Can - 4 Leads | 604D131F060GJ7.pdf | |
| MAL210435472E3 | 4700µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 32 mOhm 5000 Hrs @ 105°C | MAL210435472E3.pdf | |
| EEV-HD1H330P | 33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | EEV-HD1H330P.pdf | |
| B41828A3108M | 1000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | B41828A3108M.pdf |