| Manufacturer Part Number: | ERA-8ARW3921V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 3.92KOHM 0.05% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8ARW3921V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8ARW3921V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 3.92k | |
| Tolerance | ±0.05% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8ARW3921V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8ARW3921V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8ARW3921V is new and unused, you can buy ERA-8ARW3921V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8ARW3921V.
| EEU-FM1V680 | 68µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | EEU-FM1V680.pdf | |
| UWT1V4R7MCL1GB | 4.7µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | UWT1V4R7MCL1GB.pdf | |
| UWS1H221MCL1GS | 220µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UWS1H221MCL1GS.pdf | |
| EKZE100ELL122MJ20S | 1200µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | EKZE100ELL122MJ20S.pdf | |
| 50YXJ33MT15X11 | 33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 50YXJ33MT15X11.pdf | |
| UMT1H0R1MCD2 | 0.1µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UMT1H0R1MCD2.pdf | |
| ELXV101ELL220MH12D | 22µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | ELXV101ELL220MH12D.pdf | |
| UPJ1K820MPD | 82µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ1K820MPD.pdf | |
| UHD1C392MHD | 3900µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UHD1C392MHD.pdf | |
| E81D100VNN153MQ40T | CAP ALUM 15000UF 10V RADIAL | E81D100VNN153MQ40T.pdf | |
| 500D108M050GK5A | 1000µF 50V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 500D108M050GK5A.pdf | |
| B43508B5157M82 | 150µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 820 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508B5157M82.pdf | |
| B43416C9907A | 900µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In | B43416C9907A.pdf | |
| 600D107G040DG5 | 100µF 40V Aluminum Capacitors Axial, Can | 600D107G040DG5.pdf | |
| 672D336H100EK5C | 33µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can | 672D336H100EK5C.pdf |