| Manufacturer Part Number: | ERA-8ARW3922V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 39.2KOHM 0.05% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8ARW3922V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8ARW3922V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 39.2k | |
| Tolerance | ±0.05% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8ARW3922V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8ARW3922V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8ARW3922V is new and unused, you can buy ERA-8ARW3922V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8ARW3922V.
| LGY1H682MELA45 | 6800µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | LGY1H682MELA45.pdf | |
| UKL0J682MHD | 6800µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL0J682MHD.pdf | |
| UVR1H221MPD | 220µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR1H221MPD.pdf | |
| EEU-HD1V681 | 680µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | EEU-HD1V681.pdf | |
| LNC2W332MSEG | 3300µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 85°C | LNC2W332MSEG.pdf | |
| 50MS74.7MEFCTZ4X7 | 4.7µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 50MS74.7MEFCTZ4X7.pdf | |
| 10NXA220MEFC8X11.5 | 220µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 10NXA220MEFC8X11.5.pdf | |
| UTS1C100MDD1TE | 10µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UTS1C100MDD1TE.pdf | |
| USH1C221MHD | 220µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | USH1C221MHD.pdf | |
| EKY-500ETS821ML20S | 820µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKY-500ETS821ML20S.pdf | |
| 517D107M200EN6AE3 | 100µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 517D107M200EN6AE3.pdf | |
| LKG1J102MESYBK | 1000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1000 Hrs @ 85°C | LKG1J102MESYBK.pdf | |
| E36D500LPN722UAA5N | 7200µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D500LPN722UAA5N.pdf | |
| E32D500HPN223MA92N | 22000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 15.1 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | E32D500HPN223MA92N.pdf | |
| CGA5L1X7R1V106K160AE | 10µF 35V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | CGA5L1X7R1V106K160AE.pdf |