| Manufacturer Part Number: | ERA-8ARW4221V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 4.22KOHM 0.05% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8ARW4221V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8ARW4221V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 4.22k | |
| Tolerance | ±0.05% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8ARW4221V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8ARW4221V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8ARW4221V is new and unused, you can buy ERA-8ARW4221V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8ARW4221V.
| UWP1H3R3MCL1GB | 3.3µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 85°C | UWP1H3R3MCL1GB.pdf | |
| EKZM350ELL391MH20D | 390µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | EKZM350ELL391MH20D.pdf | |
| ECE-A1AKA220B | 22µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | ECE-A1AKA220B.pdf | |
| 35ML12MEFCTZ5X5 | 12µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | 35ML12MEFCTZ5X5.pdf | |
| 335CKE400MJM | 3.3µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 100.477 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 335CKE400MJM.pdf | |
| UKW2A4R7MDD | 4.7µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKW2A4R7MDD.pdf | |
| EMLK350ADA220MF61G | 22µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | EMLK350ADA220MF61G.pdf | |
| MAL213634332E3 | 3300µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | MAL213634332E3.pdf | |
| EMVY100GDA332MMH0S | 3300µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | EMVY100GDA332MMH0S.pdf | |
| 380LQ122M200J042 | 1200µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 166 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 380LQ122M200J042.pdf | |
| TVA1706-E3 | 12µF 450V Aluminum Capacitors Axial, Can | TVA1706-E3.pdf | |
| B43508F2158M80 | 1500µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 75 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508F2158M80.pdf | |
| EEU-FC1A470H | 47µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1A470H.pdf | |
| B41821A8106M | 10µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 20 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | B41821A8106M.pdf | |
| FK18C0G1H272J | 2700pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm) | FK18C0G1H272J.pdf |