| Manufacturer Part Number: | ERA-8ARW4322V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 10010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 43.2KOHM 0.05% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8ARW4322V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8ARW4322V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Digi-Reel® | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 43.2k | |
| Tolerance | ±0.05% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8ARW4322V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8ARW4322V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8ARW4322V is new and unused, you can buy ERA-8ARW4322V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8ARW4322V.
| EKXG451ELL820MMP1S | 82µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKXG451ELL820MMP1S.pdf | |
| UWD1C101MCL1GS | 100µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UWD1C101MCL1GS.pdf | |
| UHE1C392MHD6 | 3900µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UHE1C392MHD6.pdf | |
| 865230543003 | 22µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | 865230543003.pdf | |
| ELXV500ETD390MFB5D | 39µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | ELXV500ETD390MFB5D.pdf | |
| AHA226M06B12B-F | 22µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 22.6 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | AHA226M06B12B-F.pdf | |
| 227HSM050M | 220µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 754 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 125°C | 227HSM050M.pdf | |
| 337CKE200M | 330µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 754 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 337CKE200M.pdf | |
| SLPX821M160A4P3 | 820µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 243 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | SLPX821M160A4P3.pdf | |
| LLS1K182MELZ | 1800µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | LLS1K182MELZ.pdf | |
| 672D226F050CD4D | 22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can | 672D226F050CD4D.pdf | |
| EET-UQ2D102EA | 1000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 232 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | EET-UQ2D102EA.pdf | |
| KY10VB102M8X20LL | 1000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | KY10VB102M8X20LL.pdf | |
| 6R3S41X107MV4E | 100µF 6.3V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric) 0.125" L x 0.095" W (3.18mm x 2.41mm) | 6R3S41X107MV4E.pdf | |
| CL10F334ZO8NNNC | 0.33µF 16V Ceramic Capacitor Y5V (F) 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CL10F334ZO8NNNC.pdf |