| Manufacturer Part Number: | ERA-8ARW4532V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 45.3KOHM 0.05% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8ARW4532V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8ARW4532V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 45.3k | |
| Tolerance | ±0.05% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8ARW4532V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8ARW4532V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8ARW4532V is new and unused, you can buy ERA-8ARW4532V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8ARW4532V.
| USA1HR33MDD | 0.33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | USA1HR33MDD.pdf | |
| TVX1C471MAD | 470µF 16V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | TVX1C471MAD.pdf | |
| EGPA101ELL391MM25S | 390µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 64 mOhm 3000 Hrs @ 125°C | EGPA101ELL391MM25S.pdf | |
| ECE-A0GKA221B | 220µF 4V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | ECE-A0GKA221B.pdf | |
| MALREKA05AA210J00K | 10µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 13.3 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALREKA05AA210J00K.pdf | |
| 515D336M010JA6AE3 | 33µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 515D336M010JA6AE3.pdf | |
| B43888C2476M | 47µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can | B43888C2476M.pdf | |
| 100ZLH560MEFCGC18X31.5 | 560µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 100ZLH560MEFCGC18X31.5.pdf | |
| MALIEYH07AV422J02K | 2200µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 157 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALIEYH07AV422J02K.pdf | |
| B43508C5157M | 150µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 820 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508C5157M.pdf | |
| 53D8R2F450GE7 | 8.2µF 450V Aluminum Capacitors Axial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 53D8R2F450GE7.pdf | |
| E92F451VNT152MC80T | 1500µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 5 Lead 52 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 85°C | E92F451VNT152MC80T.pdf | |
| C1206C682K5RACTU | 6800pF 50V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | C1206C682K5RACTU.pdf | |
| CGA5F3C0G2E332J085AA | 3300pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | CGA5F3C0G2E332J085AA.pdf | |
| C2012CH2W152K085AA | 1500pF 450V Ceramic Capacitor CH 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C2012CH2W152K085AA.pdf |