| Manufacturer Part Number: | ERA-8ARW5232V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 10010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 52.3KOHM 0.05% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8ARW5232V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8ARW5232V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Digi-Reel® | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 52.3k | |
| Tolerance | ±0.05% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8ARW5232V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8ARW5232V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8ARW5232V is new and unused, you can buy ERA-8ARW5232V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8ARW5232V.
| EMVA500ADA101MHA0G | 100µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | EMVA500ADA101MHA0G.pdf | |
| LGL2W331MELB35 | 330µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LGL2W331MELB35.pdf | |
| LGY2A152MELA40 | 1500µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | LGY2A152MELA40.pdf | |
| ALC10C102EP500 | 1000µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 140 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | ALC10C102EP500.pdf | |
| ECO-S1CP223DA | 22000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 38 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | ECO-S1CP223DA.pdf | |
| UPW1A152MPD6 | 1500µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPW1A152MPD6.pdf | |
| LLS1K103MELC | 10000µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | LLS1K103MELC.pdf | |
| ECA-2VM101 | 100µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ECA-2VM101.pdf | |
| 226AVD010MCR | 22µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 15.07 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 226AVD010MCR.pdf | |
| 16YXA470MEFCT78X11.5 | 470µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 16YXA470MEFCT78X11.5.pdf | |
| UMV0J101MFD | 100µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UMV0J101MFD.pdf | |
| MAL209457121E3 | 120µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.01 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MAL209457121E3.pdf | |
| EKMH6R3VNN333MQ50T | 33000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | EKMH6R3VNN333MQ50T.pdf | |
| EKMQ421VSN181MQ30S | 180µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | EKMQ421VSN181MQ30S.pdf | |
| B43505E2477M | 470µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 280 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | B43505E2477M.pdf |