| Manufacturer Part Number: | ERA-8ARW6342V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 63.4KOHM 0.05% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8ARW6342V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8ARW6342V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 63.4k | |
| Tolerance | ±0.05% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8ARW6342V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8ARW6342V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8ARW6342V is new and unused, you can buy ERA-8ARW6342V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8ARW6342V.
| 381LQ221M400J032 | 220µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 829 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 381LQ221M400J032.pdf | |
| 672D157F012CG5D | 150µF 12V Aluminum Capacitors Radial, Can | 672D157F012CG5D.pdf | |
| B43254C5187M | 180µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | B43254C5187M.pdf | |
| B43508A5277M7 | 270µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 460 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508A5277M7.pdf | |
| ESMH451VNN821MA80T | 820µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 303 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | ESMH451VNN821MA80T.pdf | |
| C315C223K5R5TA | 0.022µF 50V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm) | C315C223K5R5TA.pdf | |
| C315C101K2R5TA | 100pF 200V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm) | C315C101K2R5TA.pdf | |
| C0603X102J5GAC7867 | 1000pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C0603X102J5GAC7867.pdf | |
| GR355DD72E474KW01L | 0.47µF 250V Ceramic Capacitor X7T 2220 (5750 Metric) 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm) | GR355DD72E474KW01L.pdf | |
| CL10B223MB8NNNC | 0.022µF 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CL10B223MB8NNNC.pdf | |
| C1608X7R2A153M080AA | 0.015µF 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C1608X7R2A153M080AA.pdf | |
| CL43B103KIFNNNE | 10000pF 1000V (1kV) Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric) 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) | CL43B103KIFNNNE.pdf | |
| GRM1555C1H360JA01J | 36pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | GRM1555C1H360JA01J.pdf | |
| 251R14S4R3DV4T | 4.3pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.062" L x 0.032" W (1.57mm x 0.81mm) | 251R14S4R3DV4T.pdf | |
| GRM1885C2A1R5CA01D | 1.5pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | GRM1885C2A1R5CA01D.pdf |