| Manufacturer Part Number: | ERA-8ARW6812V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 68.1KOHM 0.05% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8ARW6812V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8ARW6812V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 68.1k | |
| Tolerance | ±0.05% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8ARW6812V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8ARW6812V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8ARW6812V is new and unused, you can buy ERA-8ARW6812V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8ARW6812V.
| ESMG350ELL332MN25S | 3300µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMG350ELL332MN25S.pdf | |
| EEU-FC0J122 | 1200µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | EEU-FC0J122.pdf | |
| 63YXG120MEFC10X16 | 120µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 63YXG120MEFC10X16.pdf | |
| B43564B2688M000 | 6800µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 29 mOhm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | B43564B2688M000.pdf | |
| UHW1J561MHD1TO | 560µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UHW1J561MHD1TO.pdf | |
| 860040574005 | 150µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | 860040574005.pdf | |
| 6.3YXH1000MEFCT78X16 | 1000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | 6.3YXH1000MEFCT78X16.pdf | |
| UVY2D100MPD1TA | 10µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVY2D100MPD1TA.pdf | |
| 517D107M100DG6AE3 | 100µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 517D107M100DG6AE3.pdf | |
| TVX2F3R3MAD | 3.3µF 315V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | TVX2F3R3MAD.pdf | |
| B41895A5188M | 1800µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 37 mOhm @ 10kHz 3000 Hrs @ 125°C | B41895A5188M.pdf | |
| B41858D9277M9 | 270µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 126 mOhm @ 10kHz 5000 Hrs @ 105°C | B41858D9277M9.pdf | |
| EEU-ED2W330SB | 33µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EEU-ED2W330SB.pdf | |
| TE1157 | 20µF 16V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | TE1157.pdf | |
| UAQ2G560MHD | 56µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UAQ2G560MHD.pdf |