| Manufacturer Part Number: | ERA-8ARW7322V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 73.2KOHM 0.05% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8ARW7322V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8ARW7322V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 73.2k | |
| Tolerance | ±0.05% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8ARW7322V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8ARW7322V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8ARW7322V is new and unused, you can buy ERA-8ARW7322V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8ARW7322V.
| 10TZV220M6.3X8 | 220µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | 10TZV220M6.3X8.pdf | |
| EEU-FC1H180 | 18µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1H180.pdf | |
| UPJ1A392MHD | 3900µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ1A392MHD.pdf | |
| 860160375034 | 1500µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 860160375034.pdf | |
| UUR1V221MNL1GS | 220µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UUR1V221MNL1GS.pdf | |
| UBW1J220MPD1TD | 22µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 135°C | UBW1J220MPD1TD.pdf | |
| 50YXH220MEFCT810X16 | 220µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | 50YXH220MEFCT810X16.pdf | |
| UHM0J102MPD | 1000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UHM0J102MPD.pdf | |
| ELXV630ELL561MK40S | 560µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | ELXV630ELL561MK40S.pdf | |
| TVA1439 | Aluminum Capacitors Axial, Can | TVA1439.pdf | |
| EMVH100GDA222MMH0S | 2200µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 100 mOhm 5000 Hrs @ 125°C | EMVH100GDA222MMH0S.pdf | |
| B43504B2477M67 | 470µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 270 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504B2477M67.pdf | |
| B43504A157M60 | 150µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 900 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504A157M60.pdf | |
| B43305C9337M87 | 330µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 410 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305C9337M87.pdf | |
| B43504A5227M87 | 220µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 610 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504A5227M87.pdf |