| Manufacturer Part Number: | ERA-8ARW7681V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9990 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 7.68KOHM 0.05% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8ARW7681V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8ARW7681V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Digi-Reel® | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 7.68k | |
| Tolerance | ±0.05% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8ARW7681V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8ARW7681V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8ARW7681V is new and unused, you can buy ERA-8ARW7681V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8ARW7681V.
| EEU-FR1H221B | 220µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | EEU-FR1H221B.pdf | |
| MAL210212682E3 | 6800µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 25 mOhm 10000 Hrs @ 85°C | MAL210212682E3.pdf | |
| LNX2V222MSEF | 2200µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 20000 Hrs @ 85°C | LNX2V222MSEF.pdf | |
| USA1H100MDD1TP | 10µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | USA1H100MDD1TP.pdf | |
| UHD1A101MDD | 100µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UHD1A101MDD.pdf | |
| ECE-A1VKS330I | 33µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | ECE-A1VKS330I.pdf | |
| 50NSKV2.2M5X5.5 | 2.2µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | 50NSKV2.2M5X5.5.pdf | |
| UPM2E010MPD | 1µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPM2E010MPD.pdf | |
| UUJ0J682MRQ1ZD | 6800µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | UUJ0J682MRQ1ZD.pdf | |
| B43231C4277M | 270µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | B43231C4277M.pdf | |
| B43540A2158M | 1500µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 55 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540A2158M.pdf | |
| EKMM401VSD681MA60T | 680µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EKMM401VSD681MA60T.pdf | |
| B43601C5337M87 | 330µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 330 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601C5337M87.pdf | |
| MAL210246682E3 | 6800µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 22 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | MAL210246682E3.pdf | |
| MAL250034103E3 | 10000µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 13 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | MAL250034103E3.pdf |