| Manufacturer Part Number: | ERA-8ARW822V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 8.5K OHM 0.05% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8ARW822V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8ARW822V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 8.5k | |
| Tolerance | ±0.05% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8ARW822V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8ARW822V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8ARW822V is new and unused, you can buy ERA-8ARW822V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8ARW822V.
| LGU1V822MELA | 8200µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGU1V822MELA.pdf | |
| ALS30A153DB040 | 15000µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 17 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | ALS30A153DB040.pdf | |
| UUX1C221MNL1GS | 220µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UUX1C221MNL1GS.pdf | |
| LQS2V271MELA35 | 270µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LQS2V271MELA35.pdf | |
| 381LR471M200H032 | 470µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 523 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | 381LR471M200H032.pdf | |
| UKL1J101KPD | 100µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL1J101KPD.pdf | |
| ESMG250ELL330ME11D | 33µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMG250ELL330ME11D.pdf | |
| UML1A220MDD | 22µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UML1A220MDD.pdf | |
| 380LQ391M350H052 | 390µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 510 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 380LQ391M350H052.pdf | |
| MAL205773331E3 | 330µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 440 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | MAL205773331E3.pdf | |
| E92F3J1VSN561MR65T | 560µF 385V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 178 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 85°C | E92F3J1VSN561MR65T.pdf | |
| TVA1620 | 100µF 350V Aluminum Capacitors Axial, Can | TVA1620.pdf | |
| MAL210148473E3 | 47000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 8 mOhm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | MAL210148473E3.pdf | |
| B43457C9228M3 | 2200µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 59 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43457C9228M3.pdf | |
| ECO-S2AA561BA | 560µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 296 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | ECO-S2AA561BA.pdf |