| Manufacturer Part Number: | ERA-8ARW8452V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 84.5KOHM 0.05% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8ARW8452V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8ARW8452V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 84.5k | |
| Tolerance | ±0.05% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8ARW8452V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8ARW8452V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8ARW8452V is new and unused, you can buy ERA-8ARW8452V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8ARW8452V.
| UUD1E150MCL1GS | 15µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UUD1E150MCL1GS.pdf | |
| UPS2A4R7MDD1TD | 4.7µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPS2A4R7MDD1TD.pdf | |
| PEH536VCD3180M2 | 180µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 480 mOhm 4600 Hrs @ 105°C | PEH536VCD3180M2.pdf | |
| MAL215839222E3 | 2200µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 141 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL215839222E3.pdf | |
| 860020373011 | 330µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 860020373011.pdf | |
| LGX2W331MELC35 | 330µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | LGX2W331MELC35.pdf | |
| TYEH1V106E55MTR | 10µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | TYEH1V106E55MTR.pdf | |
| B41821A4337M | 330µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | B41821A4337M.pdf | |
| MALREKE00AA147JL0K | 4.7µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 25.4 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKE00AA147JL0K.pdf | |
| UPJ1A272MHD6 | 2700µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ1A272MHD6.pdf | |
| MALREKB00JS310NG0K | 100µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 1.99 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKB00JS310NG0K.pdf | |
| 600D685F100KD4 | 6.8µF 100V Aluminum Capacitors Axial, Can 22.5 Ohm @ 120Hz | 600D685F100KD4.pdf | |
| B43510C9108M80 | 1000µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 65 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | B43510C9108M80.pdf | |
| E37X451CPN392MEA5M | 3900µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 32 mOhm 1500 Hrs @ 85°C | E37X451CPN392MEA5M.pdf | |
| C1206C106K4PACTU | 10µF 16V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | C1206C106K4PACTU.pdf |