| Manufacturer Part Number: | ERA-8ARW912V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 9.1K OHM 0.05% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8ARW912V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8ARW912V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 9.1k | |
| Tolerance | ±0.05% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8ARW912V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8ARW912V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8ARW912V is new and unused, you can buy ERA-8ARW912V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8ARW912V.
| UWT1V100MCL1GB | 10µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | UWT1V100MCL1GB.pdf | |
| UWX1HR22MCL1GB | 0.22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UWX1HR22MCL1GB.pdf | |
| SLP681M250C9P3 | 680µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 293 mOhm 3000 Hrs @ 105°C | SLP681M250C9P3.pdf | |
| UCD0J471MNL1GS | 470µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UCD0J471MNL1GS.pdf | |
| 25ZLS1000MEFC10X23 | 1000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 25ZLS1000MEFC10X23.pdf | |
| 63ZLJ560M12.5X30 | 560µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 63ZLJ560M12.5X30.pdf | |
| UPW2A820MPD1TD | 82µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPW2A820MPD1TD.pdf | |
| UBT2D220MPD1TD | 22µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 125°C | UBT2D220MPD1TD.pdf | |
| 6.3MS722MEFC4X7 | 22µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 6.3MS722MEFC4X7.pdf | |
| UPW2FR47MPD1TA | 0.47µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPW2FR47MPD1TA.pdf | |
| B43505A2337M82 | 330µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 390 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | B43505A2337M82.pdf | |
| ELXS401VSN331MR30S | 330µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | ELXS401VSN331MR30S.pdf | |
| 380LX122M180K042 | 1200µF 180V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 166 mOhm 3000 Hrs @ 85°C | 380LX122M180K042.pdf | |
| MLP201M420EA0C | 200µF 420V Aluminum Capacitors FlatPack 882 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MLP201M420EA0C.pdf | |
| UVR1H221MPA | 220µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR1H221MPA.pdf |