| Manufacturer Part Number: | ERA-8ARW913V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 91K OHM 0.05% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8ARW913V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8ARW913V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 91k | |
| Tolerance | ±0.05% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8ARW913V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8ARW913V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8ARW913V is new and unused, you can buy ERA-8ARW913V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8ARW913V.
| UVR1J101MPD | 100µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR1J101MPD.pdf | |
| EEE-HBH221UAP | 220µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EEE-HBH221UAP.pdf | |
| 400BXW56MEFC10X45 | 56µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 400BXW56MEFC10X45.pdf | |
| UPM0J272MHD1TO | 2700µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM0J272MHD1TO.pdf | |
| 10ZLH1200MEFCTA8X20 | 1200µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | 10ZLH1200MEFCTA8X20.pdf | |
| MAL203851471E3 | 470µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 3500 Hrs @ 85°C | MAL203851471E3.pdf | |
| ELXM351VSN121MQ25S | 120µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C | ELXM351VSN121MQ25S.pdf | |
| B41789A8337Q001 | 330µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 178 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 125°C | B41789A8337Q001.pdf | |
| EKMH351VNN391MR45S | 390µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 638 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH351VNN391MR45S.pdf | |
| E36D251HLN222MC67M | 2200µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 59.8 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | E36D251HLN222MC67M.pdf | |
| B43511C687M80 | 680µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 230 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | B43511C687M80.pdf | |
| MAL209637182E3 | 1800µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 245 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | MAL209637182E3.pdf | |
| B43511A188M80 | 1800µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 90 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | B43511A188M80.pdf | |
| KY35VB151M8X11LL | 150µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | KY35VB151M8X11LL.pdf | |
| 381EL471M250J452 | 470µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 310 mOhm @ 120Hz 7000 Hrs @ 105°C | 381EL471M250J452.pdf |