| Manufacturer Part Number: | ERA-8ARW9761V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 9.76KOHM 0.05% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8ARW9761V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8ARW9761V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 9.76k | |
| Tolerance | ±0.05% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8ARW9761V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8ARW9761V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8ARW9761V is new and unused, you can buy ERA-8ARW9761V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8ARW9761V.
| MAL202117222E3 | 2200µF 40V Aluminum Capacitors Axial, Can 118 mOhm 8000 Hrs @ 85°C | MAL202117222E3.pdf | |
| 63YXF47MEFC8X11.5 | 47µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | 63YXF47MEFC8X11.5.pdf | |
| 860010280026 | 6800µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 860010280026.pdf | |
| LGN2G271MELC25 | 270µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGN2G271MELC25.pdf | |
| 10YXG680MEFCT810X12.5 | 680µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 10YXG680MEFCT810X12.5.pdf | |
| UML0G470MDD | 47µF 4V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UML0G470MDD.pdf | |
| SLPX102M220E7P3 | 1000µF 220V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 199 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | SLPX102M220E7P3.pdf | |
| B43601B5227M60 | 220µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 490 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601B5227M60.pdf | |
| B41607A8128M8 | 1200µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 90 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 125°C | B41607A8128M8.pdf | |
| 380LQ222M180A042 | 2200µF 180V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 98 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 380LQ222M180A042.pdf | |
| B43644A9687M000 | 680µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 140 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | B43644A9687M000.pdf | |
| MAL205147153E3 | 15000µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can - 5 Lead 50 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | MAL205147153E3.pdf | |
| B43510C5108M80 | 1000µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 110 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | B43510C5108M80.pdf | |
| 36DE313G050BC2A | 31000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 1000 Hrs @ 85°C | 36DE313G050BC2A.pdf | |
| MAL210116224E3 | 220000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 6 mOhm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | MAL210116224E3.pdf |