| Manufacturer Part Number: | ERJ-3BQF3R9V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 3.9 OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-3BQF3R9V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-3BQF3R9V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products LED Lighting Components | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 3.9 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-3BQF3R9V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-3BQF3R9V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-3BQF3R9V is new and unused, you can buy ERJ-3BQF3R9V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-3BQF3R9V.
| ESMH250VSN333MA45T | 33000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | ESMH250VSN333MA45T.pdf | |
| UPJ2AR47MDD1TD | 0.47µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPJ2AR47MDD1TD.pdf | |
| LGR2G181MELA45 | 180µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 10000 Hrs @ 105°C | LGR2G181MELA45.pdf | |
| LAQ2P561MELC30 | 560µF 220V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LAQ2P561MELC30.pdf | |
| URS0J102MPD1TD | 1000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | URS0J102MPD1TD.pdf | |
| EKMH160VSN223MQ45T | 22000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 30 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH160VSN223MQ45T.pdf | |
| MAL214869479E3 | 47µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | MAL214869479E3.pdf | |
| AFK157M50G24B-F | 150µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 180 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C | AFK157M50G24B-F.pdf | |
| UVY1A682MHD | 6800µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVY1A682MHD.pdf | |
| LKX2D561MESA35 | 560µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LKX2D561MESA35.pdf | |
| B43540B9227M2 | 220µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 290 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540B9227M2.pdf | |
| MAL215865123E3 | 12000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 59 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL215865123E3.pdf | |
| B43508B2687M67 | 680µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 170 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508B2687M67.pdf | |
| CGA3E2NP02A6R8D080AA | 6.8pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CGA3E2NP02A6R8D080AA.pdf | |
| CGA4J2X7R1C105M125AD | 1µF 16V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | CGA4J2X7R1C105M125AD.pdf |