| Manufacturer Part Number: | ERJ-3BQF9R1V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 19010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 9.1 OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-3BQF9R1V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-3BQF9R1V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products LED Lighting Components | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 9.1 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-3BQF9R1V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-3BQF9R1V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-3BQF9R1V is new and unused, you can buy ERJ-3BQF9R1V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-3BQF9R1V.
| LGU2F221MELZ | 220µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGU2F221MELZ.pdf | |
| 860160581039 | 2200µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | 860160581039.pdf | |
| ULD2G1R8MPD1TD | 1.8µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | ULD2G1R8MPD1TD.pdf | |
| AFK686M63G24T-F | 68µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 350 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C | AFK686M63G24T-F.pdf | |
| 476PUM025M | 47µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 4.938 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 476PUM025M.pdf | |
| USW1A470MDD1TP | 47µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | USW1A470MDD1TP.pdf | |
| UWR1C560MCL1GB | 56µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UWR1C560MCL1GB.pdf | |
| UEP0J330MDD | 33µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UEP0J330MDD.pdf | |
| MAL203678228E3 | 2.2µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 85°C | MAL203678228E3.pdf | |
| MAL203863103E3 | 10000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 85°C | MAL203863103E3.pdf | |
| 511D686M035BB4D | 68µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 511D686M035BB4D.pdf | |
| B43501D2477M80 | 470µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 210 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501D2477M80.pdf | |
| 39D705F250EE7 | 7µF 250V Aluminum Capacitors Axial, Can 500 Hrs @ 85°C | 39D705F250EE7.pdf | |
| E36D101LPN102TA41M | 1000µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D101LPN102TA41M.pdf | |
| B43508B2188M80 | 1800µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 65 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508B2188M80.pdf |