| Manufacturer Part Number: | ERJ-3BQFR47V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 19010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.47 OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-3BQFR47V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-3BQFR47V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products LED Lighting Components | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.47 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±300ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-3BQFR47V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-3BQFR47V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-3BQFR47V is new and unused, you can buy ERJ-3BQFR47V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-3BQFR47V.
| MAL214651102E3 | 1000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 125°C | MAL214651102E3.pdf | |
| LGG2P222MELC50 | 2200µF 220V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LGG2P222MELC50.pdf | |
| B41550E9478Q | 4700µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 29 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 105°C | B41550E9478Q.pdf | |
| UVY2A470MPD1TA | 47µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVY2A470MPD1TA.pdf | |
| EEU-FC0J821LJ | 820µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | EEU-FC0J821LJ.pdf | |
| B41868W3477M | 470µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 228 mOhm @ 10kHz 1000 Hrs @ 150°C | B41868W3477M.pdf | |
| 6.3ZLG3300MEFC12.5X20 | 3300µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 6.3ZLG3300MEFC12.5X20.pdf | |
| EKXJ161ELL181MJ50S | 180µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | EKXJ161ELL181MJ50S.pdf | |
| E80D500VNN272AQ35T | CAP ALUM 2700UF 50V RADIAL | E80D500VNN272AQ35T.pdf | |
| EKMH451VNN221MQ45T | 220µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | EKMH451VNN221MQ45T.pdf | |
| E92F401VND182MBA0T | 1800µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 53 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 85°C | E92F401VND182MBA0T.pdf | |
| HVMLS162M075EA1D | 1600µF 75V Aluminum Capacitors FlatPack, Tabbed 76 mOhm @ 120Hz 10000 Hrs @ 85°C | HVMLS162M075EA1D.pdf | |
| B43456A4189M3 | 18000µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | B43456A4189M3.pdf | |
| ECE-V1CA221XP | 220µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | ECE-V1CA221XP.pdf | |
| MVA25VC151MH10TP | 150µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1.768 Ohm 2000 Hrs @ 85°C | MVA25VC151MH10TP.pdf |