| Manufacturer Part Number: | ERJ-3BQFR82V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 18680 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.82 OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-3BQFR82V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-3BQFR82V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products LED Lighting Components | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Digi-Reel® | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.82 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±300ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-3BQFR82V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-3BQFR82V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-3BQFR82V is new and unused, you can buy ERJ-3BQFR82V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-3BQFR82V.
| UVY1A473MRD | 47000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVY1A473MRD.pdf | |
| 380LX393M016A032 | 39000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 22 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 380LX393M016A032.pdf | |
| LAQ2G151MELB25 | 150µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LAQ2G151MELB25.pdf | |
| 865230640002 | 0.22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | 865230640002.pdf | |
| URS1C102MHD1TO | 1000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | URS1C102MHD1TO.pdf | |
| ALS30A472NJ400 | 4700µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 38 mOhm 5000 Hrs @ 85°C | ALS30A472NJ400.pdf | |
| LNK2H102MSEF | 1000µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 85°C | LNK2H102MSEF.pdf | |
| ECA-2DM3R3I | 3.3µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ECA-2DM3R3I.pdf | |
| MALREKB00DE222N00K | 22µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 9.04 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKB00DE222N00K.pdf | |
| MAL215031151E3 | 150µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | MAL215031151E3.pdf | |
| B41858C8188M | 1800µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 38 mOhm @ 10kHz 5000 Hrs @ 105°C | B41858C8188M.pdf | |
| 200SXW220MEFC18X30 | 220µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 200SXW220MEFC18X30.pdf | |
| B41505A7109M2 | 10000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 26 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | B41505A7109M2.pdf | |
| MAL215752561E3 | 560µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 425 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | MAL215752561E3.pdf | |
| B43540B5337M60 | 330µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 290 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540B5337M60.pdf |