| Manufacturer Part Number: | ERJ-3BQJ3R3V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 3.3 OHM 5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-3BQJ3R3V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-3BQJ3R3V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products LED Lighting Components | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 3.3 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-3BQJ3R3V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-3BQJ3R3V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-3BQJ3R3V is new and unused, you can buy ERJ-3BQJ3R3V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-3BQJ3R3V.
| ECA-1AM221I | 220µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ECA-1AM221I.pdf | |
| LLS2G271MELA | 270µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | LLS2G271MELA.pdf | |
| MAL215956689E3 | 68µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.6 Ohm 5000 Hrs @ 105°C | MAL215956689E3.pdf | |
| 450LSG3900MNB77X121 | 3900µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 105°C | 450LSG3900MNB77X121.pdf | |
| UWS0J681MCL1GS | 680µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UWS0J681MCL1GS.pdf | |
| 6.3MS522MEFC4X5 | 22µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 6.3MS522MEFC4X5.pdf | |
| 4MS547MEFCT54X5 | 47µF 4V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 4MS547MEFCT54X5.pdf | |
| 25ZT56MT16.3X11 | 56µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 125°C | 25ZT56MT16.3X11.pdf | |
| 6.3YXJ3300MT810X20 | 3300µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | 6.3YXJ3300MT810X20.pdf | |
| 50ZL1000MEFC16X25 | 1000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 50ZL1000MEFC16X25.pdf | |
| UCZ1H330MCL1GS | 33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 250 mOhm 3000 Hrs @ 125°C | UCZ1H330MCL1GS.pdf | |
| B43888C4686M | 68µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can | B43888C4686M.pdf | |
| LLS1E183MELA | 18000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | LLS1E183MELA.pdf | |
| 827LBB250M2DF | 820µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 202.18 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 827LBB250M2DF.pdf | |
| MAL209619391E3 | 390µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 475 mOhm 5000 Hrs @ 85°C | MAL209619391E3.pdf |