| Manufacturer Part Number: | ERJ-3BWFR025V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.025 OHM 1% 1/3W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-3BWFR025V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-3BWFR025V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products LED Lighting Components | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.025 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.333W, 1/3W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±250ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-3BWFR025V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-3BWFR025V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-3BWFR025V is new and unused, you can buy ERJ-3BWFR025V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-3BWFR025V.
| UWJ0J151MCL1GB | 150µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UWJ0J151MCL1GB.pdf | |
| EEE-TG2A220P | 22µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1 Ohm @ 100kHz 2000 Hrs @ 125°C | EEE-TG2A220P.pdf | |
| 861101486029 | 820µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | 861101486029.pdf | |
| EEE-FC1E331P | 330µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | EEE-FC1E331P.pdf | |
| ESMH401VNN181MR25S | 180µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.658 Ohm 2000 Hrs @ 85°C | ESMH401VNN181MR25S.pdf | |
| B43508B9157M7 | 150µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 820 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508B9157M7.pdf | |
| B43231A397M | 390µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | B43231A397M.pdf | |
| EKMS251VSN102MQ50S | 1000µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EKMS251VSN102MQ50S.pdf | |
| 80D102P200MD2DE3 | 1000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | 80D102P200MD2DE3.pdf | |
| 601D227F050FE1 | 220µF 50V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 601D227F050FE1.pdf | |
| MLP332M063EA1D | 3300µF 63V Aluminum Capacitors FlatPack, Tabbed 64 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MLP332M063EA1D.pdf | |
| B43082F2476M | 47µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | B43082F2476M.pdf | |
| C1608C0G2E821K080AA | 820pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C1608C0G2E821K080AA.pdf | |
| C2012CH2W271J060AA | 270pF 450V Ceramic Capacitor CH 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C2012CH2W271J060AA.pdf | |
| C0603C474Z8VACTU | 0.47µF 10V Ceramic Capacitor Y5V (F) 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C0603C474Z8VACTU.pdf |