| Manufacturer Part Number: | ERJ-3BWFR068V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.068 OHM 1% 1/3W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-3BWFR068V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-3BWFR068V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products LED Lighting Components | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.068 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.333W, 1/3W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±150ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-3BWFR068V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-3BWFR068V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-3BWFR068V is new and unused, you can buy ERJ-3BWFR068V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-3BWFR068V.
| UWS1H330MCL1GS | 33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UWS1H330MCL1GS.pdf | |
| LNX2L222MSEH | 2200µF 550V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 85°C | LNX2L222MSEH.pdf | |
| EEU-TP1E511B | 510µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 130 mOhm 3000 Hrs @ 125°C | EEU-TP1E511B.pdf | |
| UHW2A391MHD | 390µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UHW2A391MHD.pdf | |
| UVR2D2R2MED1TA | 2.2µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR2D2R2MED1TA.pdf | |
| EEU-FC0J271 | 270µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EEU-FC0J271.pdf | |
| UKW1J330MED | 33µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKW1J330MED.pdf | |
| UUJ0J102MNQ1ZD | 1000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | UUJ0J102MNQ1ZD.pdf | |
| EKYA500ELL122ML25S | 1200µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKYA500ELL122ML25S.pdf | |
| EEU-ED2D151B | 150µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EEU-ED2D151B.pdf | |
| B43505A2227M62 | 220µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 580 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | B43505A2227M62.pdf | |
| B43540A2567M7 | 560µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 160 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540A2567M7.pdf | |
| ESMM251VSN681MQ40S | 680µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 366 mOhm 3000 Hrs @ 85°C | ESMM251VSN681MQ40S.pdf | |
| HVMLS331M250EA1C | 330µF 250V Aluminum Capacitors FlatPack 399 mOhm @ 120Hz 10000 Hrs @ 85°C | HVMLS331M250EA1C.pdf | |
| UPB1V470MED1TA | 47µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPB1V470MED1TA.pdf |