| Manufacturer Part Number: | ERJ-3EKF13R7V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 84010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 13.7 OHM 1% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-3EKF13R7V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-3EKF13R7V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | Cert of Compliance | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 13.7 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-3EKF13R7V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-3EKF13R7V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-3EKF13R7V is new and unused, you can buy ERJ-3EKF13R7V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-3EKF13R7V.
| LAR2E391MELZ35 | 390µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LAR2E391MELZ35.pdf | |
| 35TLV150M8X10.5 | 150µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | 35TLV150M8X10.5.pdf | |
| UPJ0J151MED1TA | 150µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPJ0J151MED1TA.pdf | |
| UKW1J330MED | 33µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKW1J330MED.pdf | |
| ELXV100ETD102MJ20S | 1000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | ELXV100ETD102MJ20S.pdf | |
| 400BXC2.2MEFC10X12.5 | 2.2µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | 400BXC2.2MEFC10X12.5.pdf | |
| MALREKA05JG410J00K | 1000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 130 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALREKA05JG410J00K.pdf | |
| MALREKA00JG310NG0K | 100µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 1.99 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALREKA00JG310NG0K.pdf | |
| B43504A9397M87 | 390µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 220 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504A9397M87.pdf | |
| B41554E4159Q | 15000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 26 mOhm @ 100Hz 2500 Hrs @ 125°C | B41554E4159Q.pdf | |
| KY35VB56RM6X11LL | 56µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | KY35VB56RM6X11LL.pdf | |
| CGA3E3C0G2E331J080AA | 330pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CGA3E3C0G2E331J080AA.pdf | |
| CC1206KKX7RBBB472 | 4700pF 500V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | CC1206KKX7RBBB472.pdf | |
| DE2B3KY471KN2AM01F | 470pF 250VAC Ceramic Capacitor B Radial, Disc 0.276" Dia (7.00mm) | DE2B3KY471KN2AM01F.pdf | |
| RCER72A471K0M1H03A | 470pF 100V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.142" L x 0.098" W (3.60mm x 2.50mm) | RCER72A471K0M1H03A.pdf |