| Manufacturer Part Number: | ERJ-3EKF1781V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 189010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 1.78K OHM 1% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-3EKF1781V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-3EKF1781V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | Cert of Compliance | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 1.78k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-3EKF1781V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-3EKF1781V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-3EKF1781V is new and unused, you can buy ERJ-3EKF1781V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-3EKF1781V.
| UPS2W470MRD | 47µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPS2W470MRD.pdf | |
| UVK2E470MHD1TO | 47µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVK2E470MHD1TO.pdf | |
| AFC225M35B12T-F | 2.2µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 90.4 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | AFC225M35B12T-F.pdf | |
| 10YXG3300MEFCG412.5X25 | 3300µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 10YXG3300MEFCG412.5X25.pdf | |
| 500D337M050EF5A | 330µF 50V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 500D337M050EF5A.pdf | |
| LLS2C821MELB | 820µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | LLS2C821MELB.pdf | |
| MALIEYH07BB547B02K | 47000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 24 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALIEYH07BB547B02K.pdf | |
| B43501B5337M62 | 330µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 400 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501B5337M62.pdf | |
| E36D451LPN822MEM9M | 8200µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D451LPN822MEM9M.pdf | |
| CGS312T450W5L | 3100µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 43 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CGS312T450W5L.pdf | |
| KMQ450VS68RM22X25T2 | 68µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 4.876 Ohm 2000 Hrs @ 105°C | KMQ450VS68RM22X25T2.pdf | |
| C1005JB0J475K050BC | 4.7µF 6.3V Ceramic Capacitor JB 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | C1005JB0J475K050BC.pdf | |
| UMK105SL151KV-F | 150pF 50V Ceramic Capacitor SL/GP 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | UMK105SL151KV-F.pdf | |
| CBR02C479B9GAC | 4.7pF 6.3V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | CBR02C479B9GAC.pdf | |
| C0603C300J8GACTU | 30pF 10V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C0603C300J8GACTU.pdf |