| Manufacturer Part Number: | ERJ-3EKF19R6V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 64010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 19.6 OHM 1% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-3EKF19R6V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-3EKF19R6V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | Cert of Compliance | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 19.6 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-3EKF19R6V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-3EKF19R6V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-3EKF19R6V is new and unused, you can buy ERJ-3EKF19R6V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-3EKF19R6V.
| UHE1V182MHD3 | 1800µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UHE1V182MHD3.pdf | |
| URU1A472MRD | 4700µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | URU1A472MRD.pdf | |
| 35ML39MEFCT56.3X7 | 39µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 35ML39MEFCT56.3X7.pdf | |
| EKYA101ELL2R2ME11D | 2.2µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EKYA101ELL2R2ME11D.pdf | |
| UPM1H2R2MDD | 2.2µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPM1H2R2MDD.pdf | |
| TVA1180 | Aluminum Capacitors Axial, Can | TVA1180.pdf | |
| 515D688M016FR6AE3 | 6800µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 515D688M016FR6AE3.pdf | |
| 381LX561M200J032 | 560µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 355 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | 381LX561M200J032.pdf | |
| MAL250016152E3 | 1500µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 86 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | MAL250016152E3.pdf | |
| B43750A4188M3 | 1800µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 31 mOhm @ 100Hz 8000 Hrs @ 105°C | B43750A4188M3.pdf | |
| B43760A5398M | 3900µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 23 mOhm @ 100Hz 6000 Hrs @ 105°C | B43760A5398M.pdf | |
| MAL212833339E3 | 33µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial 6.1 Ohm @ 100Hz | MAL212833339E3.pdf | |
| C2012C0G2A822K125AA | 8200pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C2012C0G2A822K125AA.pdf | |
| CC0805ZRY5V8BB104 | 0.10µF 25V Ceramic Capacitor Y5V (F) 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | CC0805ZRY5V8BB104.pdf | |
| GRM21BR61A476ME15L | 47µF 10V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | GRM21BR61A476ME15L.pdf |