| Manufacturer Part Number: | ERJ-3EKF3R32V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 3.32 OHM 1% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-3EKF3R32V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-3EKF3R32V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | Cert of Compliance | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 3.32 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-3EKF3R32V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-3EKF3R32V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-3EKF3R32V is new and unused, you can buy ERJ-3EKF3R32V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-3EKF3R32V.
| ULD2E100MPD1TD | 10µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 15000 Hrs @ 105°C | ULD2E100MPD1TD.pdf | |
| UPW2W101MRD | 100µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | UPW2W101MRD.pdf | |
| UPW0J122MPD | 1200µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPW0J122MPD.pdf | |
| 35ML18MEFCT55X7 | 18µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 35ML18MEFCT55X7.pdf | |
| EKY-630ELL681MK40S | 680µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKY-630ELL681MK40S.pdf | |
| MAL214850102E3 | 1000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | MAL214850102E3.pdf | |
| 381LX562M035J022 | 5600µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 381LX562M035J022.pdf | |
| B43252C6826M | 82µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | B43252C6826M.pdf | |
| ESMH251VNN561MQ40W | 560µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 296 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | ESMH251VNN561MQ40W.pdf | |
| NLW300-16 | 300µF 16V Aluminum Capacitors Axial, Can 1.1 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | NLW300-16.pdf | |
| B43501A9477M82 | 470µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 140 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501A9477M82.pdf | |
| MAL210619682E3 | 6800µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 16 mOhm @ 100Hz 20000 Hrs @ 85°C | MAL210619682E3.pdf | |
| ERHA551LGC102MC95M | 1000µF 550V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 85°C | ERHA551LGC102MC95M.pdf | |
| ECO-S2GP101CA | 100µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.658 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | ECO-S2GP101CA.pdf | |
| URU2A101MHD1TO | 100µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | URU2A101MHD1TO.pdf |