| Manufacturer Part Number: | ERJ-3GEYJ130V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 74010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 13 OHM 5% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-3GEYJ130V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-3GEYJ130V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 13 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-3GEYJ130V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-3GEYJ130V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-3GEYJ130V is new and unused, you can buy ERJ-3GEYJ130V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-3GEYJ130V.
| UVR2W220MHD | 22µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR2W220MHD.pdf | |
| MAL211816471E3 | 470µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can 610 mOhm 8000 Hrs @ 125°C | MAL211816471E3.pdf | |
| 860080273005 | 150µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 860080273005.pdf | |
| EMVY101GDA221MMH0S | 220µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | EMVY101GDA221MMH0S.pdf | |
| PEH205KA4470QU0 | 4700µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 32 mOhm @ 100kHz 4000 Hrs @ 125°C | PEH205KA4470QU0.pdf | |
| 860080675011 | 120µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 860080675011.pdf | |
| UPJ1C820MED1TA | 82µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPJ1C820MED1TA.pdf | |
| AVES226M06B12T-F | 22µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 22.6 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | AVES226M06B12T-F.pdf | |
| 157SML016M | 150µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2.21 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 157SML016M.pdf | |
| MAL214636681E3 | 680µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 125°C | MAL214636681E3.pdf | |
| MALREKB00JG410J00K | 1000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 130 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKB00JG410J00K.pdf | |
| B43644B9227M002 | 220µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 400 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | B43644B9227M002.pdf | |
| 53D322G035HJ6E3 | 3200µF 35V Aluminum Capacitors Axial, Can 77 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 85°C | 53D322G035HJ6E3.pdf | |
| B43510A687M | 680µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 180 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | B43510A687M.pdf | |
| MAL212386101 | 100µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can 3.2 Ohm @ 100Hz 20000 Hrs @ 125°C | MAL212386101.pdf |