| Manufacturer Part Number: | ERJ-3GEYJ165V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 1.6M OHM 5% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-3GEYJ165V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-3GEYJ165V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 1.6M | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | -400/ +150ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-3GEYJ165V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-3GEYJ165V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-3GEYJ165V is new and unused, you can buy ERJ-3GEYJ165V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-3GEYJ165V.
| 10PX220MEFCT15X11 | 220µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 10PX220MEFCT15X11.pdf | |
| EEU-FR0J682S | 6800µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EEU-FR0J682S.pdf | |
| LQR2V332MSEG | 3300µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 85°C | LQR2V332MSEG.pdf | |
| 200BXC10MEFCT810X16 | 10µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 200BXC10MEFCT810X16.pdf | |
| B41890A4477M | 470µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 138 mOhm @ 10kHz | B41890A4477M.pdf | |
| MAL214898686E3 | 680µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | MAL214898686E3.pdf | |
| UUG1C332MNQ6ZD | 3300µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UUG1C332MNQ6ZD.pdf | |
| ESMH500VNN472MQ35S | 4700µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 71 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | ESMH500VNN472MQ35S.pdf | |
| ESMH500VSN682MP50S | 6800µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 49 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | ESMH500VSN682MP50S.pdf | |
| B43584E2339M3 | 33000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 4 mOhm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | B43584E2339M3.pdf | |
| EEE-TG1A472M | 4700µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 75 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 125°C | EEE-TG1A472M.pdf | |
| CC0603KRX5R7BB475 | 4.7µF 16V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CC0603KRX5R7BB475.pdf | |
| GCM31M5C1H473JA16L | 0.047µF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | GCM31M5C1H473JA16L.pdf | |
| CGB3B3X6S0G225K055AB | 2.2µF 4V Ceramic Capacitor X6S 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CGB3B3X6S0G225K055AB.pdf | |
| C3216X7R1H225M160AE | 2.2µF 50V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | C3216X7R1H225M160AE.pdf |