| Manufacturer Part Number: | ERJ-3GEYJ185V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 1.8M OHM 5% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-3GEYJ185V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-3GEYJ185V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 1.8M | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | -400/ +150ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-3GEYJ185V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-3GEYJ185V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-3GEYJ185V is new and unused, you can buy ERJ-3GEYJ185V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-3GEYJ185V.
| 478TTA016M | 4700µF 16V Aluminum Capacitors Axial, Can 88 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 478TTA016M.pdf | |
| UHZ0J332MPM | 3300µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UHZ0J332MPM.pdf | |
| UPW2F3R3MPD | 3.3µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPW2F3R3MPD.pdf | |
| URU1C222MRD | 2200µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | URU1C222MRD.pdf | |
| 200VXH680MEFCSN22X40 | 680µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | 200VXH680MEFCSN22X40.pdf | |
| 10MS568MEFCT56.3X5 | 68µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 10MS568MEFCT56.3X5.pdf | |
| URZ2A2R2MDD | 2.2µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | URZ2A2R2MDD.pdf | |
| MALSECA00BB010HARK | 0.1µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1326 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALSECA00BB010HARK.pdf | |
| 50YXG180MEFCT78X20 | 180µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | 50YXG180MEFCT78X20.pdf | |
| 200YXA22MEFC10X16 | 22µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 200YXA22MEFC10X16.pdf | |
| UKZ1E102MHM1TO1TA | 1000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UKZ1E102MHM1TO1TA.pdf | |
| EKMQ251ELL101ML25S | 100µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | EKMQ251ELL101ML25S.pdf | |
| B43540E2567M | 560µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 130 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540E2567M.pdf | |
| 53D521F063GE6 | 520µF 63V Aluminum Capacitors Axial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 53D521F063GE6.pdf | |
| B41560A5229M | 22000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 29 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B41560A5229M.pdf |